Kiemelkedő áprilisi versenyeredmények

Örömmel adunk hírt tanítványaink szép sikereiről, akik országos felmenő rendszerű versenyekben kiemelkedő eredményekkel öregbítették iskolánk hírnevét.
Teleki Pál földrajz-földtan verseny megyei döntő: III. hely Kis Nándor 7.b

Felkészítő: Ráczné Mihály Erzsébet

Labdarúgás megyei diákolimpia: I. hely 1. korcsoport fiú csapat:

Bódizs Áron Attila 2.c, Pásti Máté 3.b, Zagyva Ádám 3.a , Pardi Zsolt Patrik 2.c, Vig Tamás 2.a, Szálkai Ákos 2.a, Rácz Attila Sándor 1.c, Kozma Botond 2.a, Fige Tamás 3.a

Felkészítő: Nagy Béla
Atlétika megyei diákolimpia: III. hely fiú váltó: Zöld Máté 7.b, Deák Dominik, Hadházi Róbert, Újlaki Péter 8.b
Felkészítő: Ráczné Mihály Erzsébet

Curie környezetvédelmi verseny területi döntő: III. hely  Fábián Máté, Kis Nándor, Nagy Norbert 7.b
Herman Ottó biológia verseny megyei döntő: II. hely Csajbók Imola Lenke 8.b
Felkészítő: Vidáné Szikora Andrea

Bod Péter könyvtárhasználati verseny megyei döntő II. hely, országos döntő 5. hely Csajbók Imola Lenke 8.b

Felkészítő: Barnáné Tóth Krisztina

Rendelkezzen adója 1%-áról!

Tisztelt Szülők!

2018-ban is van lehetőségük, hogy adójuk 1%-áról rendelkezzenek, és ezzel az összeggel támogassák valamelyik, az iskolánkhoz kötődő civil szervezetet.

Felajánlásukat tisztelettel köszönjük!

A Petőfi Iskola Gyermekeiért Alapítvány  adószáma: 18548365-1-09

Hagyományőrző és Hagyományteremtő Diákegyesület  adószáma: 19124746-1-09

Petőfi Diáksport Egyesület   adószáma: 18563966-1-09

Beiratkozás az első évfolyamra

A Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal Debreceni Járási Hivatala közzétette az általános iskolák első évfolyamára történő beiratkozás időpontját.

2018. április 12-13-án 8-19 óráig az általános iskolák székhelyén kell beiratkozni a tanköteles tanulóknak.

A felvételi döntésről a szülők április 9. után kapnak értesítést.

Petőfi nap 2018

Március 28-án, az Európai Tehetség Naphoz kapcsolódóan rendeztük meg iskolánk nagyszabású eseményét, a megyei és városi pályázataink eredményhirdetését és a helyszíni versenyeket.

24 iskolából közel 500 diákot mozgósítottunk 3 előzetes pályázatunk és 8 helyszíni versenyünk révén.

A tanulók 6 tehetségterületen (anyanyelvi, idegen nyelvi, matematika-logikai, testi-kinesztetikus, művészeti, természettudományos) mutathatták meg tudásukat és kreativitásukat.

Köszönjük a részvételt, a magas színvonalú szereplést, jövőre visszavárunk Titeket!

Nemzeti ünnepünkre készülünk

március 15-re

Iskolánk tanulóinak ünnepi műsora hagyományainkhoz híven több közösségben is felemelő perceket szerez.

Március 5-én a Debreceni Művelődési Központ Kossuth utcai Pódiumtermében a Nyugdíjas Egyesület több száz tagja gyönyörködött a 4.b osztály előadásában, március 12-én délután pedig a Homokkerti Közösségi Ház közönsége tekinti meg a műsort, melyet Sándor Péterné Erika néni állított össze és tanított be Vigh Csilla tanító néni segítségével.

Iskolai ünnepségeinket március 14-én 9.30 (alsó tagozat) és 12 (felső tagozat) órai kezdettel tartjuk a tornateremben, melyre ünnepi díszben várjuk az iskolaközösséget.

A Zemplén színei – kiállítás

Újabb képzőművészeti kiállítást tekinthettek meg az ebédlőgalériánkban február 22-től.

A Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium tanulói évről évre visszalátogatnak Pányokra, az iskolánkat támogató alapítvány táborhelyére, ahol csodálatos képeket, rajzokat, festményeket készítenek.

A gyönyörű zempléni táj, hangulatos falusi környezet ihlette műveket Kővári Attila tanár úr hozta el számunkra, köszönjük neki és az alkotó középiskolásoknak!

Szeretettel ajánljuk a kiállítás megtekintését azoknak, akik

– táboroztak már Pányokon

– szeretnék a festmények után élőben is megcsodálni a fenséges tájat

– vidám nyári táborozós napokat terveznek társaik, tanáraik körében.

Egyházak tájékoztató alkalma

2018. március 9-én 16 órától tartjuk a Szabó Kálmán u. 3-5. szám alatti főépület 16. termében (labor) az egyházak tájékoztató alkalmát, melyen a leendő és a jelenlegi tanulóink szülei informálódhatnak a hit- és erkölcstan oktatás megszervezésének módjáról.

Tisztelettel várjuk az érdeklődőket!

IV. Debreceni Tehetséggondozó Diákkonferencia

A városi tehetséggondozó program, A debreceni példa 10. jubileumi évében országos szintű diákkonferenciát rendez a Debreceni Tankerületi Központ.

Iskolánkból 13 tanuló 9 előadással készült választott kutatási területén. Felkészülésüket 7 mentor segítette.

A február 12-én megrendezett iskolai előzsűrizés alkalmával az alábbi prezentációk mutatkoztak be:

tanuló mentor téma
Párkányi Ábel 5.b Vidáné Szikora Andrea Az év állata
Galla Gergő 5.cPelles Tamás 5.c Lakatos Szabina Egyedül vagyunk a világban?
Hajzer Sándor 5.cVégh Eszter 5.c Bartha Gergely A Föld nyelvei
Borbély Bálint 6.bLugosi-Nagy Hanna 6.bNagyenyedi Zoltán 6.b Szalóki József Szenvedélybetegségek
Párkányi Hanna 7.b Lakatos Szabina Magyar feltalálók-találmányaik
Pallai Fanni 8.b Papp Jávorka Semmiből a végtelenig Debrecenen át, irodalmi kalandozás fizikusokkal
Frei Zsófia 8.b Bányai Sándor A riói olimpia
Pércsi Hanna 8.c Vidáné Szikora Andrea Japán
Váradi Róbert 8.c Vargáné Nagy Tünde „Só-helyzet”

A február 23-i előzsűrizésre azok az előadások (kiemelve) jutottak tovább, melyek az írásos dolgozatra, a ppt formátumú anyagra és a szóbeli bemutatásra összesen a legmagasabb pontszámot kapták a versenyen induló 250 prezentáció közül.

Iskolánk tanulóinak és a mentoroknak gratulálunk!

Félévi nevelési értekezlet

“A tanév helyi rendje” emlékeztető:

Február 2-án, pénteken félévi nevelési értekezlet miatt nem lesz tanítás.

Nyitott Kapu program 2018

Tisztelt Szülők!

Február 1-én, csütörtökön reggel újra kinyitjuk az iskola kapuit, hogy betekinthessenek a nálunk folyó munkába.

Az 1. óra 8.00-tól 8.45-ig, a 2. óra 8.55-től 9.40-ig tart.

Becsengetés után a később érkezőket már nem tudjuk fogadni.

A felső tagozatos tanulók szülei gyermekük órarendjéből tájékozódhatnak arról, hogy milyen tantárgyi foglalkozást láthatnak az 1. és 2. órában.

Nyitott Kapu 2018. felső tagozat órái

 

Az alsó tagozatosok szülei számára az alábbi foglalkozásokat tartják a pedagógusok:

1.b  ének-zene (Biró Imre),  matematika (Faragó Istvánné)

1.c magyar (Molnár Katalin), matematika (Dr. Fagyasné Tardy Adrienn)

2.a matematika (Kiss Olívia), magyar nyelv (Szegedi Attiláné)

2.b angol (Ugrinné Kathi Anikó), magyar-matematika (Lövei-Veres Zsuzsanna, Mónus Judit)

2.c matematika (Erdeiné Kónya Anita), magyar nyelv (Vadon-Papp Mária)

3.a matematika (Dr. Magyarné Szilva Monika), magyar irodalom (Grégészné Lókodi Erzsébet)

3.b korcsolyázás (Gyulai Györgyi, JÉGCSARNOK)

3.c korcsolyázás (Gyulai Györgyi, JÉGCSARNOK)

4.a matematika (Szakályné Szilágyi Magdolna), magyar irodalom (Keczán Erika)    Szabó K. u. 13. szám kisépület

4.b magyar (Vigh Csilla), matematika (Sándor Péterné)    Szabó K. u. 3-5. szám új épület

4.c matematika (Berencsiné Jóczik Csilla), magyar nyelv (Mészáros Júlia)   Szabó K. u. 35-37. szám

Az oldalt a www.markjanos.hu készítette.
Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory