Mesevirág!

2012-ben iskolánk játékos nemzetközi levelezős csapatversenyt hirdetett „Mesevirág a mesevilágban” címmel alsó tagozatos diákok számára. Téma: Kalandozás a Kárpát-medence országaiban, ismerkedés a magyar és a szomszédos országok népmesekincsével, a szomszéd népek kultúrájával, hagyományaival, dalaival. A verseny 7 fordulóból állt, melyben a szomszédos országok (Ausztria, Horvátország, Románia, Szerbia, Szlovákia, Szlovénia Ukrajna,) mesevilágát, hagyományait dolgoztuk föl. A 7 forduló (hét ország) feladatlapjainak értékelése alapján a legügyesebb csapatok (1 fő kísérővel) meghívást kaptak a verseny gálaműsorára. Versenyünkre 87 általános iskola nevezte tanulóit. A csapatok között 50 külföldi, akik Romániából, Szlovákiából és Szerbiából küldik munkáikat címünkre. Reméljük nekik is annyi örömet okozott a feladatok megoldása, mint amennyit nekünk szereztek a javításkor megtalált kincsek.

image011[1] image015[1]

A versenyben résztvevő iskolák, pedagógusok, könyvtárosok, szülők

 

1.  Ádám Jenő Általános Iskola (Kazincbarcika/Magyarország)  Haraszti Istvánné

2.  Ady Endre Elméleti Líceum (Bukarest/Románia) Gyárfás Enikő / Póra Erika / Szebeni Klári

3.  Arany János Általános Iskola (Kemecse/Magyarország) Barnák Szilvia

4.  Aron Cotrus Általános Iskola (Arad/Románia) Leib György

5.  Aurel Vlaicu Általános Iskola (Arad/Románia) Csillag Andrea

6.  Bárdos Lajos Általános Iskola (Hajdúszoboszló/Magyarország) Tóth Edit

7.  Báthory István Általános Iskola (Szilágysomlyó/Románia) Márton Gabriella

8.  Báthory István Általános Iskola (Veszprém/Magyarország) Gerölyné Joó Katalin

9.  Batthyány József Általános Iskola (Hort/Magyarország) Virágné Csábi Viola / Urbán Jánosné

10.  BDKSZ kistérségi ÁMK Kecskédi Általános Iskolája (Kecskéd/Magyarország) Orlovistné Handl Edina

11.  Békési Kistérségi Általános Iskola (Békés/Magyarország) Felegyiné Oláh Anikó

12.  Benedek Elek Általános Iskola (Alsóboldogfalva/Románia) Rezi Erika

13.  Beethoven Általános Iskola (Martonvásár/Magyarország) Rezessyné Zsoldos Erika

14.  Bethlen Gábor Kollégium (Nagyenyed/Románia) Ercsey Etelka / Joó Orbán Katalin

15.  Budai Városkapu Iskola Vasas-Somogy-Hird Óvoda és Általános Iskola (Pécs/Magyarország) Csörsz Jenőné

16.  DE Arany János Gyakorló Általános Iskolája (Debrecen/Magyarország) L. Varga Éva

17.  Diószegi I-VIII osztályos Iskola (Bihardiószeg/Románia) Balazs Ilona/ Fazekas Mónika /Szabó Gizella

18.  Đuro Salaj Általános Iskola (Szabadka/Szerbia) Fleis Anasztázia / Omerović Heléna

19.  Egervári László Általános Iskola és Napköziotthonos Óvoda (Egervár/Magyarország) Landorné Török Rita

20.  Endes József Általános Iskola (Csíkszentsimon/Románia) Benedek Apolónia/ Ferencz László/ Veress Melinda /Vidám  Beáta

21.  Fekete István Általános Iskola (Lajosmizse/Magyarország) Ferenczyné Biró Katalin

22.  Fogarassy Mihály Általános Iskola (Gyergyószentmiklós/Románia) Szenner Judit

23.  Gaál Mózes I-VIII Osztályos Iskola (Barót/Románia) Bán Annamária

24.  Gáspár Sámuel Alapiskola és Óvoda (Csicsó/Szlovákia) Fábián Viola

25.  Gr. Bethlen István Általános Iskola és Óvoda (Inke/Magyarország) Ledniczky Miklósné

26.  Herman Ottó Általános Iskola (Budapest/Magyarország) Bezzeg Andrásné

27.  Hetényi János Alapiskola és Óvoda (Ekel/Szlovákia) Tarics Hortenzia / Zakály Annamária

28.  Hoboli Általános Iskola (Hobol/Magyarország) Kissné Savanyó Andrea

29.  Horvát Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Diákotthon (Budapest/Magyarország) Jenyikné Bende Klára

30.  Hunyadi JánosÁltalános Iskola (Szabadka/Szerbia) Angyal Magdolna / Omerović Heléna

31.  Ipolyi Arnold Alapiskola (Ipolybalog/Szlovákia) Zolcer Erika

32.  Ivan Goran Kovaćić Általános Iskola (Szabadka/Szerbia) Tót Vásár Olga / Omerović Heléna

33.  Jálics Ernő Integrált Közoktatási Intézmény (Kadarkút/Magyarország) Karsainé Füle Anikó

34.  Jankay Tibor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola (Békéscsaba/Magyarország) Berczi Tünde

35.  Jókai Mór Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola (Komárom/Szlovákia) Csermak Zsuzsa / Cséplő Viktória / Skuta Szilvia

36.  Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola (Magyarkanizsa/Szerbia) Bajusz Rózsa / Detki Gyöngyi / Rúzsa Sára

37.  Jovan Jovanović Zmaj Általános Iskola (Szabadka/Szerbia) Némedi Retek Zsuzsanna / Omerović Heléna

38.  Jovan Mikić Általános Iskola (Szabadka/Szerbia) Zemkó Tamara / Omerović Heléna

39.  Kizur István Általános Iskola (Szabadka/Szerbia) Ignác Hajnalka / Omerović Heléna

40.  Kossuth Lajos Általános Iskola (Mezőkeresztes/Magyarország) Bakai Béláné / Fodor Mária / Vaszilkóné Bóta Ilona

41.  Középkerti Általános Iskola (Hajdúböszörmény/Magyarország) Csarnai Gabriella

42.  Közös Igazgatású Művelődési Intézmény (Szigetcsép/Magyarország) Jantner Pálné

43.  Köztársaság Téri Általános Iskola (Pécs/ Magyarország) Szőke Sándorné

44.  Kriza János Általános Iskola (Kápolnásfalu/Románia) Lőrincz Ildikó-Katalin

45.  Lázár Vilmos Általános Iskola (Budapest/Magyarország) Tóth Márta

46.  Lestár Péter Egységes Középiskola, Szakiskola és Óvoda – II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola (Kecskemét/ Magyarosrszág) Nagyné Lelkes Anikó

47.  Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola (Bély/Szlovákia) Matyi Józsefné / Tótok Ilona

48.  Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda (Zétény/Szlovákia) Vicsápi Edit

49.  Majsai Úti Általános Iskola (Szabadka/Szerbia) Vlahović Annamária / Omerović Heléna

50.  Máthé János I-VIII Osztályos Iskola (Magyarhermány/Románia) Farkas Imola / Jakab- Kalabér Erzsébet / Szakács  Gyöngyike

51.  Mátyás Király Általános Iskola (Csömör/ Magyarország) Fábián Pálné

52.  Mecsekaljai Iskola Fekete István Általános Iskola (Orfü/Magyarország) Nemesné Varga Katalin

53.  Miroslav Antić Általános Iskola (Szabadka/Szerbia) Sram Ilona / Omerović Heléna

54.  Mocsáry Lajos Alapiskola (Fülek/Szlovákia) Benkoné Horkay Tünde

55.  Mohács Térségi ÁMK (Mohács/Magyarország) Szökőcs Ágnes

56.  Munka Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola (Komárom/Szlovákia) Misák Éva / László Alica / Grünvald Simonics Eleonóra / Szalay Cecília

57.  Nyitott Ajtó Baptista Általános Iskola (Miskolc/Magyarország) Molnár Jolán

58.  Nagyiratosi Általános Iskola (Nagyiratos/Románia) Molnár Anna

59.  10. Oktobar Általános Iskola (Szabadka/Szerbia) Hajbel Katalin / Omerović Heléna

60.  Orbán Balázs Általános Iskola (Székelyudvarhely/Románia) Bándi Réka / Geréb Harmat – Izabella

61.  Óvárosi Általános Iskola (Tatabánya/Magyarország) Surin Gabriella

62.  Pannónia Általános Iskola (Budapest/Magyarország) Gáber Andrea

63.  Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda (Salka/Szlovákia) Páldy Eszter

64.  Petőfi Sándor Általános Iskola (Csíkszereda/Románia) Pál Zsuzsanna/ Demeter Katinka

65.  Petőfi Sándor Általános Iskola (Királyhalma/Szerbia) Pécs Blanka / Omerović Heléna

66.  Petőfi Sándor Általános Iskola (Újvidék/Szerbia) Szatmári Melitta

67.  Rakovszky Sámuel Általános és Művészeti Iskola (Gávavencsellő /Magyarország) Szokolovszkiné Bartha Ersébet

68.  Scoala Generala” S Illyés Lajos” (Szováta/Románia) Király Katalin

69.  Sigismund Toduta Zeneliceum (Kolozsvár/Románia) Nagy Biro Vilma

70.  Sövér Elek Iskolaközpont (Gyergyóalfalu/Románia) Hunyadi Irén / Vargyas Hajnalka

71.  Széchenyi István Általános Iskola (Szabadka/Szerbia) Dudás Ágnes / Omerović Heléna

72.  Szederkényi Általános Iskola (Szederkény/Magyarország) Hantos Cecília

73.  Szegedi Kis István Református Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium (Békés/Magyarország) Barnáné Varga Emília / Hanuszné Pesti Erika

74.  Székelykeresztúri Tanulók Klubja (Székelykeresztúr/Románia) Salat Judit

75.  SZONEK Ifjúság Úti Általános Iskola  Szentlőrinc/Magyarország) Grundáné Horváth Éva / Fábián Szilárdné / Karancsi Csilla Mónika Szeitzné Halmai Emma / Sziliné Fritz Erika

76.  Téglás Gábor Iskolaközpont (Déva/Románia) Szabó Ildikó

77.  Tildy Zoltán Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Egységes Pedagógiai  Szakszolgálat (Szeghalom/Magyarország) Tagai Andrea

78.  Tompa László Általános Iskola (Székelyudvarhely/Románia) Pálfi Tünde

79.  Tóvárosi Általános Iskola (Székesfehérvár/Magyarország) Hári Tímea

80.  Tömörkény István Iskola Tornyos Kevi kihelyezett tagozat (Kevi/Szerbia) Perpauer Attila

81.  Török Pál Református Általános Iskola (Kisújszállás/Magyarország) Daku Erzsébet

82.  Várkonyi István Általános Iskola és Óvoda (Cegléd/Magyarország) Kólya Mária

83.  Vaskertes Általános Iskola (Gyergyószentmiklós/Románia) Csata Ilona

84.  Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským (Fél/Szlovákia) Katkó Mária

85.  Základná škola (Hodejov/Szlovákia) Tóth Erika

86.  ZŠ – Alapiskola (Kisújfalu/ Szlovákia) Tóth Valéria

87.  ZŠ s VJM – Alapiskola (Perbet/Szlovákia) Borvák Andrea/ Szevecsek Ágnes

ZŠ s VJM – Alapiskola (Tešedíkovo/Szlovákia) Csicsola Ildikó

AZ EREDMÉNYEK LISTÁJA A MÁSODIK FORDULÓ UTÁN LESZ OLVASHATÓ OLDALUNKON. ADDIG IS JÓ MUNKÁT KÍVÁNUNK! A SZERVEZŐK

Csíkszereda

Csíkszereda

Gyergyóalfalu

Gyergyóalfalu

Komárom

Komárom

Alsóboldogfalva

Alsóboldogfalva

 

Az oldalt a www.markjanos.hu készítette.
Powered by WordPress | Designed by: WordPress Themes | Thanks to best wordpress themes, Find WordPress Themes and Themes Directory